Usta Okey Nedir?

Usta Okey Nedir?
Usta Okey Nedir?
Kullanıcı Oyları: 4.4 (1 oylar)

Usta Okey Nedir?

Günümüzde internetin yaygınlaşmasıyla birlikte hayatımızın her alanında birçok kolaylıkla karşılaşıyoruz. Örneğin fatura mı yatıracağız; dışarıya çıkmadan bilgisayarımızın başında internetten bunu kolaylıkla halledebiliyoruz. Böylelikle hem zamandan tasarruf ediyoruz hem de yorulmadan işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. İnternetin yayılması sosyal hayatımızı da etkilemiştir. Birçok sosyal platformu internet âleminde bulabilirsiniz. Özellikle canınız oyun oynamak istediğinde net üzerinden farklı oyunları oynayabilirsiniz. Oyun dediğimiz zaman ülkemizde oldukça yaygın olan okeyin aklımıza gelmesi oldukça olağandır. Okey oynamak için artık evinizden çıkmanıza gerek yok. Usta okey sayesinde bilgisayarınızın başına geçerek istediğiniz kadar okey oynayabilirsiniz. Bunun için sahip olmanız gereken sadece internet bağlantısı ve bir bilgisayardır.
Okey Nerde Oynanır?
Gün içinde evinizde ya da çalışırken ofisinizde canınız sıkılabilir. Bu can sıkıntısını usta okey oynayarak geçirebilirsiniz. Usta okeyin nasıl oynandığından bahsedecek olursak; toplamda 106 taşın bulunduğu okey 4 kişi ile oynanır. Taşların rakam yazan yerleri alta gelecek şekilde taşlar üst üste dizilir. İlk taşı atacak kişiye 14; diğerlerine 13 taş gelecek şekilde taşlar dağıtılır. Genelde zar atılarak okey taşı bulunur. Zar atılır ve dizgide o sırada olan taşın bir üst rakamı olan sayı okey tayin edilir. Okeyde siyah, mavi, sarı ve kırmızı olmak üzere 4 renk taş ve iki adet sahte okey bulunur. Ayrıca her taştan iki tane bulunur.

Usta Okey Oyna

Okey oynayanlardan 14 taşı alanın oyunu başlatmasıyla okeye başlangıç verilir. Elindeki 14 taştan işe yaramayanı yanındaki arkadaşına atar. Eğer sıradaki oyuncunun o atılan taş işine yararsa alır. Yaramazsa masada dizili olan taşlardan bir tanesini çeker ve elinde işe yaramayan taşı atarak sırasını devreder. Oyun bu döngüde devam eder. Usta okey oldukça zevkli olmasının yanı sıra tatlı bir rekabete de ev sahipliği yapar. Oyununuzu oynarken sohbet edebilir, oyuncu arkadaşlarınızı tanıyabilirsiniz. Ayrıca site üzerinde kurulu olan ve sürekli online radyo programcılarımız sayesinde müzik keyfini yaşayabilir ve istek paneli üzerinden rakipleriniz için şarkı isteyebilirsiniz. Bu sayede okey oynarken vaktin nasıl geçtiğini anlamaz ve unutulmaz hoş vakitler geçirebilirsiniz usta okey.

Cevap Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HTML dili ve etiketlerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*